PCTU KONINKI – prywatny ośrodek leczenia uzależnień
Podmiot leczniczy numer: 000000192796

Nasz Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień PCTU KONINKI działa zgodnie ze standardami wykonywania świadczeń zdrowotnych w zakresie leczenia uzależnień opracowanymi przez PARPA i Ministerstwo Zdrowia.

Uzależnienie to choroba niezawiniona! Należy pamiętać, że alkoholizm nie jest piętnem, że można go zatrzymać. Jednak bez podjęcia leczenia szanse na wyzdrowienie są znikome, gdyż samotna walka z nałogiem często jest wysiłkiem ponad ludzką miarę. Leczenie alkoholizmu wymaga odpowiednich warunków i poczucia bezpieczeństwa. Właśnie dlatego założyliśmy Prywatne Centrum Terapii Uzależnień "Koninki". Misją naszego prywatnego ośrodka leczenia uzależnień jest leczenie uzależnień, rehabilitacja i profilaktyka. Pragniemy nieść pomoc osobom zniewolonym przez nałóg. Razem z nimi pokonujemy przeszkody w drodze do wyzwolenia się z uzależnień i kierujemy go na prostą drogę, wiodącą do zdrowego, satysfakcjonującego życia. Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu i uzależnień uczy na nowo poznawać w życiu to, co cenne i wartościowe. Chcemy także pomagać w nauczeniu nowego stylu życia.

Leczenie uzależnień

„Jaka jest definicja uzależnienia? Jest to silna potrzeba używania konkretnych substancji lub też wykonywania danej czynności. Pojęcie te najczęściej nasuwa nam na myśl różnego typu używki (alkohol, narkotyki, leki, dopalacze), należy jednak pamiętać, że do uzależnień należy również nieumiarkowane oglądanie telewizji, granie na komputerze, uprawianie seksu, hazardu, itp. Niestety uzależnienie może dotyczyć każdego człowieka, zwłaszcza w czasach, gdzie używki są dostępne na każdym kroku oraz tryb życia pozwala nam na wejście w nałóg. Uzależnienie jest chorobą złożoną - możemy wyróżnić jej dwa rodzaje. Istnieje uzależnienie fizyczne jak i psychiczne. Osoba uzależniona przez długi czas nie zdaje sobie sprawy z nałogu, dopiero gdy nie potrafi normalnie funkcjonować bez danej używki czy czynności, wtedy zaczyna rozumieć wagę swojego problemu. Na czym polega leczenie uzależnień? Pokonaj swój nałóg razem z nami.

Ośrodek odwykowy

Jeżeli czujesz, że uzależnienie rujnuje ciebie i twoich bliskich i nie potrafisz sobie sam poradzić, u nas znajdziesz pomoc w tym zakresie. Ośrodki odwykowe są często jedynym skutecznym rozwiązaniem twojego problemu, ponieważ bazują na wiedzy praktycznej i teoretycznej opartej na wieloletnich doświadczeniach. Podjęcie decyzji o udaniu się na odwyk jest niezmiernie trudne. Nie możesz jednak odkładać jej na bliżej nieokreślona przyszłość. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zamian sposobu życia nie należy do najłatwiejszych przedsięwzięć. Dlatego prowadząc terapię wspieramy naszych pacjentów na każdym polu działania. Wiemy, że leczenie alkoholika wymaga niezwykle dużo pracy nie tylko od samego zainteresowanego, ale również od lekarzy i osób w otoczeniu. Leczenie jest trudne, a proces zdrowienia wymagać będzie zaangażowania. Jednak podejmując się tego kroku wkraczać na nowa drogę życia, która zapewni ci nowy standard i pełne zadowolenie po zakończeniu terapii. Gwarantujemy całkowitą dyskrecję i anonimowość.

 

printFrom: http://terapie.net.pl/pctu-koninki.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: http://terapie.net.pl/pctu-koninki.html