Zajęcia muzyczne "Integracja za pomocą rytmu"

Współistniejmy razem, ale na ulicach mijamy się obojętnie. Nauczyliśmy się nie zagadywać nieznajomych i nie patrzeć sobie w oczy. Wystarczy jednak uderzyć w bęben i zaraz gromadzą się wokół ludzie. Muzyka grana na bębnach łączy ludzi, jest ponad podziałami społecznymi i kulturowymi. Gra na bębnach jest niebanalnym sposobem osiągnięcia stanu relaksu, integracji i większej pewności siebie. Dzięki możliwości tworzenia muzyki, możemy lepiej poznać siebie, nabieramy przy tym inspiracji i sił do działania.

Grając w grupie, uczymy się empatii, słuchania innych oraz własnego, pierwotnego rytmu. Rytm płynie w krwi każdego od urodzenia, a bębny pomagają go tylko wydobyć. Pozytywnych emocji, jakich doznajemy grając wspólnie na bębnach, nie da się opisać kilkoma sowami.

Mocnym argumentem pracy z rytmem w sytuacji terapeutycznej jest przede wszystkim przyśpieszony efekt otwartości w grupie, znajdowanie swojego miejsca i praca z wysokimi emocjami które są tak cenne w procesie zdrowienia i wychodzenia z nałogu.

PROWADZĄCY : Dominik Muszyński - Artysta, Muzyk, Menager, Animator Kultury Etnicznej, Piercer, Politoksykoman pracujący z trzeźwością, Fascynat mechanizmem nałogu. Od 1991 r. zajmuje się muzyką i promocją kultury etno, gra na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych. Jest liderem zespołu WADADA, tworzącym perkusyjną muzyką etniczną z Afryki Zachodniej, Kuby, Jamajki, Brazylii, Gruzji, Azji, Australii, Bliskiego Wschodu.

Na co dzień związany jest z artystą Damian Syjon Fam z którym koncertuje.

W ciągu ponad dwudziestoletniej działalności scenicznej, zagrał ponad 1000 koncertów i nagrał wiele płyt. Współpracował między innymi z: Kofi Ayivor (OSIBISA), Czerwie, Jacek Kleyff i "Orkiestra Na Zdrowie", Habakuk, Słoma i "Bębnoluby", Justyna Steczkowska, R.S.C., Janusz Janina Iwański, Tomasz Żótko, Iza Kowalewska, Nippi Noya, Muniek Staszczyk, Pudelsi, Rata Tam, 1984.

Od 1995 r. współpracuje z Rzeszowską Filharmonią i szkołą muzyczną "Yamaha", dla których zrobi już ponad 5000 audycji muzycznych dla dzieci i młodzieży. Współpracuje z różnymi placówkami artystycznymi i kulturalnymi, często też w charakterze managera. Bierze udział w różnorodnych inicjatywach muzycznych, teatralnych i happeningowych. Wraz z rokiem 2004 kiedy to nastąpiła fala zainteresowania bębnami a w szczególności ich integracyjnymi możliwościami, zaczął na dużą skalę prowadzić warsztaty wyjazdowe dla bardzo szerokiej grupy odbiorców. Od placówek resocjalizacyjnych po duże korporacje. Te nietypowe warsztaty integracyjne przeprowadza na terenie całej Europy.

Dominik WaDaDa Muszyński
https://www.facebook.com/dominik.muszynski.drums https://www.facebook.com/wadadaetno/

printFrom: https://terapie.net.pl/leczace-wibracje.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Telefon
Wiadomość
Adres: https://terapie.net.pl/leczace-wibracje.html