Na czym polega terapia alkoholowa?

 

Co to jest terapia alkoholowa?

Odwyk alkoholowy to termin najczęściej określający wielotorową i kompleksową pomoc osobom uzależnionym. Podejmowane w ramach terapii działania służą uporaniem się z nałogiem na poziomie psychicznym i fizycznym – dzięki temu możliwe jest rozpoczęcie nowego, trzeźwego życia. Odwyk alkoholowy wykorzystuje techniki detoksykacji, ale opiera się również na wielotygodniowej psychoterapii. W Prywatnym Centrum Terapii Uzależnień Koninki stosujemy najnowsze i najskuteczniejsze metody odwykowe. Staramy się, aby terapia alkoholowa stała się prostą drogą do zdrowia i szczęścia.

Zamknięty odwyk alkoholowy pozwala uświadomić sobie skalę problemu i stwarza przestrzeń do oczyszczenia organizmu i umysłu. Jest sposobem na zmierzenie się z konsekwencjami w bezpiecznych i komfortowych warunkach, dając lepsze efekty niż samodzielnie podejmowane próby walki z nałogiem. Wyjaśniamy, jak wygląda terapia alkoholowa oraz dlaczego prywatny odwyk jest skuteczniejszym rozwiązaniem. 

 

Odwyk alkoholowy – na czym polega?

Odwyk alkoholowy trwa kilka tygodni, podczas których osoba uzależniona znajduje się pod stałą opieką wykwalifikowanego personelu. Na czym polega? W trakcie pobytu zapewniamy wyżywienie w pełnym zakresie i kompleksową opiekę zdrowotną. Terapia alkoholowa oraz leczenie innych uzależnień opieramy na najnowszych metodach z zakresu psychologii i psychoterapii. Podstawowym założeniem odwyku jest intensywna psychoterapia indywidualna i grupowa, prowadzona w blokach tematycznych:

  • diagnostyczno-edukacyjny,
  • akceptacja uzależnienia.
  • nauka życia na trzeźwo.

W ramach prowadzonej terapii alkoholowej gwarantujemy stały kontakt z lekarzem (psychiatrą), a team naszych wykwalifikowanych terapeutów wdraża wiele autorskich treningów umiejętności służących zdrowieniu. Nasze programy wzbogacamy o dodatkowe zajęcia, z których osoba uzależniona może skorzystać, jeżeli wyrazi chęć udziału. Prowadzimy między innymi jogę, choreoterapię, ale wykorzystujemy również techniki relaksacji. Na zakończenie każdego następnego tygodnia terapii alkoholowej, organizujemy wycieczki w atrakcyjne rejony południa gór polskich.

Podczas odwyku wypracowujemy metody, które motywują uczestników terapii oraz wzmacniają pragnienie zmian. Wierzymy, że motywacja stanowi jeden z najważniejszych elementów w trudnym procesie wychodzenia z nałogu alkoholowego. Odpowiedni bodziec stymulujący pozwala odnaleźć siłę, by dalej uczyć się i iść drogą prowadzącą do trzeźwości, zmiany osobistej – nawet wtedy, gdy przychodzą gorsze dni. Pracujemy nad tym, aby osoby, które do tej pory nie wiedziały, jak wygląda odwyk alkoholowy, samodzielnie odkrywały swoje mocne strony, umiejętności. To buduje ich poczucie wartości, pewność siebie.

 

Prywatny odwyk alkoholowy – dlaczego warto?

Możesz się zastanawiać, na czym polega terapia alkoholowa w ośrodku prywatnym i czy rzeczywiście warto zapłacić za odwyk. Nasz ośrodek znajduje się z dala od zabudowy miejskiej, w otoczeniu natury, co sprawia, że jest doskonałym miejscem na odseparowanie się od dotychczasowego życia i skupienie się na procesie powrotu do trzeźwości. Zapewniamy komfortowe warunki do terapii alkoholowej, dzięki czemu osoba uzależniona może poczuć się zadbana i odpowiednio zaopiekowana. Odwyk alkoholowy prowadzony prywatnie ma jeszcze tę jedną przewagę, że dotyczy nie tylko osób uzależnionych, ale również osób, które jeszcze nie są uzależnione i chcą ograniczyć picie oraz osób, których bliscy są uzależnieni – wspieramy rodzinę, która także ponosi konsekwencję nałogu.

W pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi skupiamy się na odnalezieniu motywacji i nauce kontroli w dziedzinie dotąd dla nich nieznanej. Wypieramy alkoholizm poprzez abstynencję, akceptację własnego uzależnienia i wypracowujemy techniki, które służą zapobieganiu nawrotom. Gdy stworzone zostaną solidne fundamenty, wkraczamy w sferę problemów osobistych, które staramy się wspólnie zdefiniować i rozwiązać podczas terapii alkoholowej. Program odwyku za każdym razem dopasowujemy do indywidualnych potrzeb osób, które zgłosiły się do naszego ośrodka z problemem uzależnienia.

Dzięki wieloletniej praktyce nasz ośrodek leczenia alkoholizmu i uzależnień może pochwalić się licznymi sukcesami szczególnie w temacie odwyku alkoholowego. To właśnie Twoja odwaga decyduje o tym, czy wspólnie odniesiemy sukces. Posiadamy wiedzę, praktykę oraz doświadczenia, które są pomocne w procesie terapii alkoholowej. Jeżeli zdecydujesz się nam zaufać, dołożymy wszelkich starań, by przywrócić Tobie radość życia oraz ułatwić powrót do normalności. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że leczenie alkoholizmu jest procesem czasochłonnym i wymagającym determinacji, dlatego program prywatnego odwyku powstał we współpracy z trzeźwiejącymi alkoholikami, którzy lepiej niż ktokolwiek wiedzą, czego potrzebujesz. 

Warto przeczytać:

Wartościowe artykuły na naszym blogu:


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia alkoholizmu, komentować, zadawać pytania, spotkać innych ludzi z podobnymi problemami do twoich, wejdź na nasze forum: http://pomoc.terapie.net.pl/index.php?/forum/1-alkoholizm

 

printFrom: https://terapie.net.pl/odwyk.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Telefon
Wiadomość
Adres: https://terapie.net.pl/odwyk.html