Na czym polega terapia alkoholowa?

 

Odwyk alkoholowy

 
Odwyk (alkoholowy, narkotykowy lub inny) - najczęściej tym terminem określa się wielotorową i kompleksową pomoc osobom uzależnionym. Działania podejmowane w ramach tego programu maja za zadanie pomóc uzależnionym uporać się z problemem nałogu na poziomie psychicznym i fizycznym. W przypadku odwyku alkoholowego leczenie wykorzystuje zarówno techniki detoksykacji i opiera się na wielotygodniowej psychoterapii. W Prywatnym Centrum Terapii Uzależnień "Koninki" stosujemy najnowsze i najskuteczniejsze metody odwykowe. Staramy się, aby odwyk zamienił się w prostą drogę do zdrowia i szczęścia.
 
Program terapii przewidziany jest na okres kilku tygodni, podczas których pacjent znajduje się pod stała opiekę wykwalifikowanego personelu. W trakcie pobytu zapewniamy wyżywienie w pełnym zakresie i kompleksową opiekę zdrowotną. Terapia odwykowa osób uzależnionych od alkoholu oraz leczenie innych uzależnień opieramy na najnowszych metodach z zakresu psychologii i psychoterapii. Podstawowym założeniem leczenia jest intensywnie prowadzona, indywidualna i grupowa psychoterapia, prowadzona w blokach tematycznych:
Diagnostyczno-edukacyjny
Akceptacja uzależnienia
Nauka życia na trzeźwo
 
W ramach prowadzonej terapii odwykowej gwarantujemy stały kontakt z lekarzem (psychiatrą), a team naszych wykwalifikowanych terapeutów wdraża wiele autorskich treningów umiejętności służących zdrowieniu. Nasze programy mogą zostać wzbogacone o dodatkowe zajęcia, jeżeli pacjent wyrazi chęć udziału w takich przedsięwzięciach, jak: Joga, choreoterapia czy techniki relaksacji. Na zakończenie każdego następnego tygodnia terapii, organizujemy wycieczki w atrakcyjne rejony południa gór polskich.
 
Program terapia alkoholowa, może także dotyczyć przypadków:
  • osób uzależnionych
  • osób, które jeszcze nie są uzależnione i chcą ograniczyć picie
  • osób, których bliscy są uzależnieni
 
W czasie odwyku staramy się wypracować metody, które pozwolą zmotywować uczestników oraz wzmocnić pragnienie zmian. Wierzymy, że motywacja stanowi jeden z najważniejszych elementów w trudnym procesie zmiany stylu życia. Odpowiedni bodziec stymulujący, pozwala jednak odnaleźć siłę, by dalej uczyć się i iść droga prowadzącą do zdrowienia, trzeźwienia, zmiany osobistej, nawet wtedy, gdy przychodzą gorsze dni. Pracujemy nad tym, aby osoby, które uczestniczyć w terapii samodzielnie odkrywały swoje mocne strony, umiejętności. To buduje ich poczucie wartości, pewność siebie.
W pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi skupiamy się na odnajdywaniu motywacji i nauce kontroli w dziedzinie dotąd dla nich nieznanej. Wypieramy alkoholizm abstynencją, akceptacją własnego uzależnienia i wypracowujemy techniki, które służą zapobieganiu nawrotom. Gdy stworzone zostaną odpowiednie podstawy wkraczamy w sferę problemów osobistych które staramy się wspólnie zdefiniować i rozwiązać. Program terapii za każdym razem jest dopasowany do indywidualnych potrzeb osób, które zgłosiły się do nas z problemem.
 
Dzięki wieloletniej praktyce nasz ośrodek leczenia alkoholizmu i uzależnień może pochwalić się licznymi sukcesami szczególnie w temacie odwyku alkoholowego. To Wasza odwaga decyduje o tym czy wspólnie odniesiemy sukces. Posiadamy wiedzę, praktykę oraz własne, osobiste doświadczenia, które są pomocne we właściwej terapii. Jeżeli zdecydują się Państwo nam zaufać, dołożymy wszelkich starań by przywrócić wam radość życia.

Warto przeczytać:

Wartościowe artykuły na naszym blogu:


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia alkoholizmu, komentować, zadawać pytania, spotkać innych ludzi z podobnymi problemami do twoich, wejdź na nasze forum: http://pomoc.terapie.net.pl/index.php?/forum/1-alkoholizm

 

printFrom: https://terapie.net.pl/odwyk.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Telefon
Wiadomość
Adres: https://terapie.net.pl/odwyk.html