Alkohol i rodzina

Alkohol konsekwentnie zajmuje drugie miejsce w sprawach rozwodowych. Na pierwszym miejscu główną przyczyną rozwodów jest różnica temperamentu i zainteresowań  do których notabene  też przyczynia się nadmierne spożywanie alkoholu.  Rodzina, jako sieć intymnych,

Czytaj więcej

Przymusowe leczenie alkoholików

Często wielu bliskich osób uzależnionych od alkoholu pyta o możliwość przymuszenia osoby uzależnionej do leczenia odwykowego – wtedy kiedy mimo ewidentnych objawów uzależnienia i szkód ponoszonych przez pijącego, nie wyraża on zgody na terapię, zaprzecza temu, że ma problem alkoholowy.

 

Czytaj więcej

Po czym poznać, że dziecko bierze narkotyki ?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez rodziców dzwoniących do Naszego ośrodka. Z doświadczenia terapeuty wiem, że podejrzenia ze strony najbliższych pojawiają się w chwili głębokiego uzależnienia.  Początki wchodzenia w uzależnienie i jego rozkręcanie się jest przez osobę nią dotkniętą bardzo maskowane.

 

Czytaj więcej

Objawy głodu alkoholowego

Osoby uzależnione często mówią „nosi mnie, jestem napięty, coś za mną chodzi, mam trudności z koncentracją, nie wiem co się ze mną dzieje ” Osoby które nie odbyły terapii swojego uzależnienia nie łączą owych stanów z chęcią napicia się.

Czytaj więcej

JAK SKUTECZNIE LECZYĆ ALKOHOLIZM

To, że alkoholizm jest chorobą, jest bardzo istotną informacją dla osoby uzależnionej, która cierpi i nie potrafi poradzić sobie  z tym problemem sama, pomimo stosowania różnych sposobów nie przynoszących pożądanego efektu. Jedną z istotnych cech tej choroby jest to, że jest niezawiniona wbrew 

Czytaj więcej

KATAGORIE

printFrom: https://terapie.net.pl/pomoc-dla-rodzin
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://terapie.net.pl/pomoc-dla-rodzin