Detoks narkotykowy

Detoks narkotykowy

Zespół abstynencyjny to zestaw objawów pojawiających się po odstawieniu uzależniającej substancji. Związki zawarte w narkotykach przenikają do krwiobiegu, a organizm przyzwyczaja się do nich. Kiedy narkotyk zostaje odstawiony, w procesach metabolicznych zachodzą zmiany zaburzające ich prawidłowe funkcjonowanie, co wywołuje szereg nieprzyjemnych objawów fizycznych i psychicznych. Określa się je mianem zespołu abstynenckiego.

Najczęstsze symptomy zespołu abstynencyjnego to:

·         bóle głowy

·         nudności i wymioty

·         drżenie rąk

·         skurcze mięśniowe

·         skoki ciśnienia

·         drżenie rąk

·         biegunki

·         zaburzenia snu

·         nerwowość

·         agresja

·         stany lękowe

Sposobem na złagodzenie tych i innych objawów jest detoks narkotykowy. Ze względu na poważne powikłania występujące przy zespole abstynenckim, nie należy przeprowadzać odtruwania na własną rękę.

Dotoks narkotykowy

Każdy pacjent przyjmowany w naszym ośrodku na detoks narkotykowy, przechodzi szereg badań medycznych, na podstawie których dopasowujemy środki farmakologiczne znoszące objawy głodu narkotykowego. Są to leki uspokajające, nasenne, przeciwbólowe, obniżające ciśnienie tętnicze, preparaty przywracające równowagę elektrolitową oraz witaminy i sole mineralne.

Nie jest to proces, który leczy z narkomanii – pozwala za to przetrwać najgorszy okres po odstawieniu narkotyków, oczyszcza organizm z toksyn oraz przygotowuje pacjenta do podjęcia terapii uzależnień. 

                                                  Autor                                      

Dominik Muszyński  - Terapeuta Uzależnień, Artysta, Muzyk, Muzykoterapeuta, Nauczyciel, Menager, Animator Kultury Etnicznej, Piercer Ukończył szkołę Centrum Aktywnego Rozwoju i Edukacji - Szkoła Terapeutów Uzależnień "Brok" akredytowaną przez Państwową Agencje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 


Comments (0)


Leave A Comment

Required fields are marked *. Your email will not be published or shared.

KATAGORIE

printFrom: https://terapie.net.pl/pomoc-dla-rodzin/2019-10-29/detoks-narkotykowy.html
Accessibility statementHome pageSite mapSearchContactUp
Adres: https://terapie.net.pl/pomoc-dla-rodzin/2019-10-29/detoks-narkotykowy.html