Quo Vadis - nawroty

Jak korzystać programu "Quo vadis"

Proces Quo vadis jest przeznaczony do pracy z pomocą specjalisty - terapeuty, który rozumie kompulsywne/uzależnieniowe zachowania i ma wiedzę na temat terapii zapobiegania nawrotom. Quo vadis jest terapią składającą się z indywidualnych i grupowych sesji. U podstaw filozofii programu Quo vadis leży zdemaskowanie fałszywego systemu przekonań i zachowań sabotujących zdrowienie. Terapia jest ważna z dwóch powodów:

  1. Nawroty są potencjalnie niebezpieczne, ponieważ mogą się skończyć śmiercią, więzieniem lub szpitalem.
  2. Jest udowodnione, że techniki behawioralne używane w krótkich terapiach, są bardziej efektywne od tradycyjnej psychoterapii.

 

Bardzo ważne jest twoje zobowiązanie się do wypełnienia wszystkich ćwiczeń zawartych w poszczególnych procesach. Każdy proces składa się z części do lektury i ćwiczeń do wypełnienia na piśmie. Najtrudniejsze zadanie to odkrywanie samego siebie, zaglądanie do swego wnętrza i uczciwe odpowiadanie na pytania.

Pragnienie zdrowienia pomoże ci przyjąć na siebie zobowiązanie do wejścia w proces, który zmieni twoje życie. Ludzie, którzy to zrobili rzetelnie, osiągnęli zdumiewające rezultaty. Nie tylko uniknęli bólu związanego z przyszłymi nawrotami, ale także uświadomili sobie, w jaki sposób ich stare zachowania prowadziły do nawrotów. Dowiedzieli się, jak zapominanie hierarchii ważności prowadzi do uczucia niepokoju, gorączkowego pośpiechu, kryzysu życiowego i skrajnego wyczerpania. Poznali umiejętności, które pozwoliły im oprzeć się kompulsywnym zachowaniom prowadzącym do nawrotu choroby. Ci, którzy przestrzegają nowego planu zapobiegania nawrotom, znacznie polepszyli jakość swojego życia.

Proces Quo vadis oferuje każdemu komplet narzędzi potrzebnych do zdrowienia i wzrostu w sposób duchowy, umysłowy, społeczny i fizyczny przez:

  1. Odkrywanie samego siebie
  2. Naukę o uzależnieniach
  3. Terapię indywidualną

 

 

Kto może skorzystać z pracy nad tym programem

Proces Quo vadis przeznaczony jest do pomocy ludziom w przezwyciężaniu trudności życiowych oraz problemów związanych z relacjami z innymi ludźmi. Pierwszoplanowym problemem, o którym mówimy w tym programie, jest uzależnienie od środków zmieniających świadomość (alkoholu, narkotyków, leków), jakkolwiek poruszamy również inne problemy związane z kompulsywnymi zachowaniami, które kontrolują ludzi i niszczą ich związki (współuzależnienie, pracoholizm, zaburzenia w jedzeniu, nadużycia seksualne, fizyczne i emocjonalne, hazard, obsesja zakupów, ciężkie zaburzenia patologiczne).

Program Quo vadis oferuje nadzieję tym, których życiorysy są zniszczone przez chore myślenie, uczucia i czyny.

Praca ta przynosi życiowo-psychologiczno-społeczny model zdrowienia, oparty na wartościach duchowych

Proces Quo vadis jest przeznaczony dla ludzi uwikłanych w uzależnienia

 

Ta praca przeznaczona jest dla każdego, kto cierpi z powodu kompulsywnych/uzależnieniowych zachowań lub bólu emocjonalnego. Jeśli próbowałeś zdrowienia lub terapii, ale wciąż doświadczasz nawrotów choroby, oznacza to, że twoje dotychczasowe wysiłki w celu zmiany swoich zachowań były mało skuteczne - nie udało ci się ich zmienić.

Praca ta jest przeznaczona dla ludzi, którzy pragną zmiany. Zmiana wymaga dokonywania nowych wyborów. Stare powiedzenie mówi: "Jeśli zawsze robisz to samo, osiągasz te same rezultaty". Zmiana wymaga ćwiczenia nowych zachowań. Uzależnieni mają tendencję do życia na własną rękę. Izolują się, co prowadzi do samotności i nawrotu. Ten program wymaga czegoś wręcz przeciwnego - sięgania po pomoc Boga ( jakkolwiek go pojmujesz) i ludzi. Spotkasz się z wymaganiem stworzenia twojej własnej grupy wsparcia i uczęszczania na mityngi AA/AN.

Jest udowodnione, że uzależnieni, którzy korzystają z zewnętrznego wsparcia, są zdolni do utrzymania trzeźwości na przestrzeni całego życia. Aby odnieść sukces w zdrowieniu, będziesz musiał zmienić twój system przekonań oraz schematy myślowe. Zniekształcone schematy myślowe mogą ci podpowiadać: "Nie mogę się zmienić, jestem nic niewarty. Nie ma nadziei. Poradzę sobie sam. Nie mogę znaleźć żadnego wsparcia". Nawrót nie jest tym wyjściem. Chore związki i zachowania można zmienić.

Co jest wymagane, aby ukończyć Program Terapii Quo vadis?

Ten proces wymaga:
S - Stabilizacji
P - Profesjonalnej Pomocy
A - Odpowiedzialności i Wsparcia
C - Odwagi
E - Wytrzymałości i wytrwałości

Stabilizacja

Terapia w programie Quo vadis wymaga od osób podstawowej wiedzy z zakresu uzależnień, identyfikacji z chorobą, Pomocna jest również znajomość Programu 12 Kroków AA.
Proces przeznaczony jest do pracy z terapeutą. Prowadzi on klientów w rozpoznawaniu sabotujących ich nawyków, które uruchamiają nawrót. Prowadzący i klient przygotowują zindywidualizowany program zapobiegania nawrotom.

Profesjonalna pomoc

Proces terapii Quo vadis nie jest podręcznikiem do samodzielnej pracy. Będziesz potrzebował pomocy przeszkolonego profesjonalisty, specjalizującego się w zapobieganiu nawrotom..

Odpowiedzialność i wsparcie

Wierzymy w wypośrodkowane zdrowienie, które przez uczestnictwo w terapii oraz regularne uczestnictwo w mityngach AA wraz ze sponsorem oparte jest na zasadach moralnych i rozwoju duchowym.
Większość uzależnień rozwija się w ukryciu i izolacji. Zapobieganie nawrotom wymaga stałego, samodzielnie inicjowanego wsparcia. Samodzielna inicjatywa oznacza, że to ty jesteś tą osobą, która TELEFONUJE, PLANUJE, UCZĘSZCZA na spotkania i nie ustaje w wypełnianiu przyjętych zobowiązań, jak: szukanie sponsora do pomocy w pracy nad 12 Krokami w ramach AA/AN czy innych grupach.

Odwaga

Będzie ci potrzebna, aby spotkać się z bolesnymi wspomnieniami i sytuacjami z twojego życia. Będziesz jej też potrzebował, aby zaufać Bogu( jakkolwiek go pojmujesz) i innym ludziom. Brak zaufania jest typowy dla ludzi uzależnionych i tych, którzy zostali zranieni.

 

Będziesz potrzebował:
- zaufania do Boga rozumianego jako "Siła większa od nas samych", która może przywrócić nam zdrowie.
- zaufania do twojego prowadzącego, dzięki czemu będziesz zdolny odkryć swoje najgłębsze rany.
- zaufanie do grupy wsparcia, sponsora i przyjaciół poprzez dzwonienie do nich, odsłanianie swoich ran i proszenie o to, czego potrzebujesz.

Jeżeli ludzie, którym ufałeś w przeszłości, wykorzystywali cię lub zaniedbywali, podjęcie ryzyka, aby zaufać innym, będzie wymagało specjalnej odwagi.

Wytrzymałość i wytrwałość

Wytrzymałość jest to siła potrzebna do znoszenia przeciwności. To powinno brzmieć znajomo. Do tej pory wytrzymałeś już ból uzależnienia, zranienia wyniesione z dzieciństwa i trudne związki z innymi. Czas na znalezienie drogi wyjścia z nawrotów choroby i podświadomych zachowań sabotujących zdrowienie.
Niezależnie od tego jak się teraz czujesz, podejmij zobowiązanie do wykonania Programu Quo vadis z twoim prowadzącym w określonym czasie. Wytrzymałość jest wzmacniana przez nadzieję i silną wiarę w to, że zdrowienie jest osiągalne. Zdrowienie to proces, a nie jednorazowe wydarzenie.
Nie spodziewaj się, że twój prowadzący będzie wykonywał pracę za ciebie. Twoje życie jest zagrożone. Weźmiesz z tej pracy tyle, ile do niej włożysz. Jeżeli nie jesteś w pełni przekonany o swojej gotowości do podjęcia wysiłku, może to oznaczać, że podświadomie planujesz swój nawrót.
Wielu ludzi potrzebuje dzielić się swoimi odkryciami z innymi. Rozmawianie z kimś na temat tego, czego się nauczyłeś i jak chcesz zmienić swoje zachowania, może okazać się pomocne w powrocie do zdrowia.

Nie możesz zdrowieć samotnie.

 

printFrom: https://terapie.net.pl/quovadis.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Telefon
Wiadomość
Adres: https://terapie.net.pl/quovadis.html