TERAPIA OD ZARAZ - JESTEŚMY DLA CIEBIE

Leczenie uzależnień w naszym ośrodku realizujemy w oparciu o dwie metody:

A. Całodobowa

Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień jest zależne od stopnia intensywności i rodzaju nałogu. Każdy program terapii dostosowujemy do indywidualnych potrzeb uzależnionych. Odwyk trwa w naszym ośrodku od 2 do 8 tygodni. W tym czasie zapewniamy wyżywienie i pełną opiekę. Prowadzone przez nas zajęcia realizowane są zgodnie ze standardami wykonywania świadczeń zdrowotnych w zakresie leczenia uzależnień opracowanych przez PARPA i Ministerstwo Zdrowia. Podstawową metodą leczenia są indywidualne i grupowe zajęcia w psychoterapii, prowadzone w blokach tematycznych:

  • Diagnostyczno-edukacyjny
  • Akceptacja uzależnienia
  • Nauka życia na trzeźwo

Pobierz tygodniowy rozkład zajęć w PCTU "Koninki" (plik pdf)


W naszej placówce zapewniamy stały kontakt z lekarzem (psychiatrą) i stałą, całodobową opiekę personelu. Nasz wykwalifikowany personel tworzy specjalne treningi umiejętności, mające wspomagać powrót do zdrowia Ponadto proponujemy pacjentom udział w zajęciach dodatkowych takich jak: joga, techniki relaksacji, Biofeedback, EFT (Technika Emocjonalnej Wolności), muzykoterapia.

Uzależnienie to choroba, która dotyka całą rodzinę. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dzięki nam mogą uzyskać Państwo potrzebne informacje i pomoc. Znajdziecie u nas odpowiedź na nękające Was pytania: jak żyć obok osoby uzależnionej, jak jej pomóc, jak pomóc sobie.

Mamy wieloletnią praktykę w pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi, nadużywającymi, rodzinami w których istnieją problemy alkoholowe. Posiadamy wiedzę praktyczną i teoretyczną, jak tez cenne doświadczenia osobiste, które są pomocne we właściwym pomaganiu.

B. AMBULATORYJNA

Metoda odwyku, którą realizujemy w Poradni Leczenia Uzależnień oraz we współpracujących Gabinetach Terapii. Podczas leczenia pracujemy nad odkryciem i wzmocnieniem własnej motywacji do zmiany. Staramy się także nauczyć uczestników nowych umiejętności, które mogą okazać im się przydatne na nowej drodze życia. Taka nauka pokazuje tym osobom, że potrafią coś więcej, że są w stanie same pokierować swoim życiem. To wzmacnia ich poczucie wartości i buduje pewność siebie. Osoby uczestniczące w terapii odkrywają swoje mocne strony, a niekiedy nawet ukryte talenty.

Odwyk opiera się na pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi, podczas które skupiamy się na budowaniu motywacji, uczeniu utrzymywania abstynencji. Prowadzimy także do akceptacji własnego uzależnienia, co jest najważniejszym krokiem na drodze do zapobiegania nawrotom picia. W dalszej perspektywie pracujemy nad rozwiązywaniem problemów osobistych. Oprócz terapii indywidualnej proponujemy udział w zajęciach warsztatowych, treningowych w czasie weekendów.

Prowadzimy terapię indywidualną i grupową dla :

  • osób uzależnionych od alkoholu, leków, hazardu
  • osób pijących szkodliwie (ryzykownie) alkohol, które jeszcze nie są uzależnione i chcą ograniczyć picie
  • osób, których bliscy są uzależnieni od alkoholu, leków, hazard

Created by Fine.pl
© 2018 All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.

NASZA dotychczasowa SKUTECZNOŚĆ

Ilość pacjentów utrzymujących abstynencję rok po terapii:

58%–75%!!!

w a r t o   s p r a w d z i ć

Podmiot leczniczy nr: 000000192796

Indywidualne podejście
Zajęcia motywująco - relaksujące

Położenie - Mikroklimat

Gorczański Park Narodowy

Domowa kuchnia

Nadzór Sanepidu

Szerokie zaplecze rekreacyjne

Dostępne 1-osobowe pokoje z łazienką

Dobra cena

Telefony:

18 33 19 736
18 33 19 737
18 33 17 250
533 724 499

centrum pomocy leczenia uzależnień - forum
kompendium wiedzy o alkoholiŸmie
Alkoholizm
Untitled Document